Şayîya Kulturê Kurdan siba şaristanê Landgraafî yê Hollanda de do dest pêbikera.KON-MEDî pê eşkerayîyêke wext û cayê weriştişê otobusan pare kerd.
KON-MEDî ard ziwan ke Şayîya Pîle do vera îşxalê Tirkîya, qirkerdiş û tepişîyayîşan, tecrîdkerdişê Rayberê Şarê Kurdî Abdullah Ocalanî, do bêra kerdene.
KON-MEDî venga şarê kurdî, şorişgêr û demokratanê Almanya da ke tewrê şayîye bibê.
Wext û cayê weriştişê otobusan wina yê:
- Nurtingen- Busbahnhof- Saete:24:00
- Esslingen - Busbahnhof – Saete: 00:30
- Göppingen -Busbahnhof – Saete: 24:00
- Plochingen- Busbahnhof
- Bad Cannstatt - Busbahnhof – Saete: 00:30
- Sindelfingen - Rudolf-Harbig Strasse (Glaspalast Parkplatz) – Saete: 01:00
- Reutlingen - Busbahnhof – Saete: 00:30
- Tubingen- Bahnhof Tubingen- Saete: 01:00
- Ludwigsburg - Hauptbahnhof – Saete: 00:00
- Kircheim- Bahnhof Kircheim- Saete 06:00
- Heilbronn - Landturm str.4 (Komel) - Saete: 06:00
- Munih - Eine WeltHaus- Saete 23:00
- Nurnberg- Forsthof Str 36 ( Komel) -Saete:01:00
- Freiburg- Bissier Straße (Komel) - Saete: 01:00
- Freiburg-Hauptbahnhof – Saete: 01:00
- Lahr- Lotzbeck Straße- Saete: 24:00
- Friedrichshafen- Anton Sommer Straße (Komel) - Saete :23:00
- Berlin-Residenzstraße- 23:00 Uhr
- Dresden- Neustadt Bahnhof- Saete:23:00
- Cheminitz- Hauptbahnhof- Saete:24:00
- Darmstadt- Bahnhof – Saete:07:00
- Dieburg- Bahnhof - Saete: 07:00
- Heppenheim Bahnhof- Saete:06:30
- Bensheim Bahnhof- Saete:07:00
- Hökst Prelli - Saete:06:30
- Aschaffenburg - Saete: 07:00
- Mannheim- Neue Messe Platz- Saete: 07:00
- Ludwigshafen- Hbf - Saete: 07:00
- Landau – Hbf- Saete: 06:30 ber bi Wormsê ve
- Pêşiya Komeleya Hanau - Aschaffenburger str.5, 63457 Hanau- Saete: 07:00
- Frankfurterstr.87, 63110 Rodgau- Saete: 06:30
- Offenbach -Bahnhof – Saete: 07:00
- Frankfurt Sud Bahnhof- Saete: 07:00
- Lollar- alte Bahnhof 10 pêşiya Edeka - Saete 07:00
- Giesen- Nordanlage Bushaltestelle
- Marburg – HBF – Saete: 06:45
- Geledenbach – Marktplatz
- Dillenburg – Bahnhof
- Siegen- Marktstraße 35- Saete: 07: 00
- Saabruken - Pêşiya komeleyê - Johanner str. 66 – Saete: 06.30
- Saarluis- Saete: 07:00
- Neuen kirchen- Saete: 07:00
- Merzig – Saete: 07:00 - Kaiserlautern- Saete: 07:00
- Mainz - HBF – Saete: 07:00
- Fulda -HBF – Saete: 07:00
- Hannover HBF: Saete : 01:30
- Hamburg – ZOB – Saete: 23:30
- Kassel- Jägerstraße – Saete: 02:30
- Barsinghausen – Bahnhof - Saete: 00:30
- Hameln Bahnhof- Saete: 01:30
- Celle- Bahnhof- Saete: 00:30
- Burgdorf – Bahnhof -Saete: 01:00
- Lehrte – Bahnhof - Saete: 01:30
- Norden- Markplatz – Saete: 05:00
- Aurich - Bus bahnof- Saete: 06:00
- Wilhelmshaven- Marktstr. - Saete: 05:00
- Oldenburg- Herren str 173 – Saete: 06:00
- Kiel - Mettenhof – Saete: 22:30
- Kiel - Gaarden postbank – Saete: 23:00
- Lubeck - Zob – Saete: 00:30
- Limburg- Bahnhof – Saete: 07:00
- Braunschweig - Emmsstr.15 – Saete: 00:30
- Hildesheim HBF – Saete: 01:30
- Walsrode - Badfallinvoste HBF- Saete: 05:00
- Nienburg HBF - Saete :05:30
- Kassel- Kurtschumacher str 7 – Saete: 02:00
- Köln - Mulheim - HBF- Saete:08:00
- Duren- Saete: 09:00
- Herford- HBF- Saete: 07:00
- Bielefeld- HBF – Saete: 07:30
- Gutersloh- HBF- Saete: 08:00
- Badsalzuflen- Busbahnhof- Saete:07:00
- Detmold- Sprottauerstr.32- Saete: 07:30
- Pederborn- Saete: 08:00
- Dusseldorf- Busbahnhof- Saete:09:00
- Neuss- Bahnhof- Saete: 09:30
- Krefeld - Sud Bahnhof- Saete: 08:00
- Wuppertal – Elberfelder str.38 – Saete:07:30
- M.Gladbach- Hindenburg str. 224 – Saete: 09:00
- Essen- Am Freisteinstr. 50 – Saete: 08:30
- Duisburg- Komele - Saete: 08:00/Duisburg- HBF – Saete: 08:30
- Borken – Saete: 08:00
- Bochold- Bahnhof- Saete: 08:30
- Wesel- HBF – Saete: 09:00
- Bonn - Bornheimerstr. 88 – Saete: 08:00